Всесвіт

Астрономи вперше виявили магнітне поле на екзопланеті

Міжнародна група астрономів за допомогою даних космічного телескопа «Хаббл» виявила ознаки магнітного поля на планеті за межами нашої Сонячної системи. Це перший випадок в астрономії, коли магнітне поле було знайдено на екзопланеті.

Команда спостерігала за екзопланетою HAT-P-11b. Планета знаходиться в 123 світлових роках від Землі, за розміром вона схожа на Нептун. “Хаббл” виявив іони вуглецю, заряджені частинки, які взаємодіють з магнітними полями в магнітосфері навколо планет. Магнітосфераце область навколо небесного об’єкта (наприклад, Землі), вона утворюється в результаті взаємодії об’єкта з сонячним вітром. Астрономи також знайшли іони вуглецю не тільки в області навколо планети, але і у вигляді довгого хвоста, який віддаляється від планети з середньою швидкістю 160 тис. км/год.

Магнітне поле Землі діє як захисний щит від енергійних частинок Сонця, які називають сонячним вітром. Магнітні поля могли б грати аналогічну роль і на інших планетах. Не всі планети і супутники в Сонячній системі мають власні магнітні поля, і, на думку дослідників, необхідно продовжити вивчення зв’язку між магнітними полями і населеністю планет.

Дослідники також виявили, що металічність атмосфери HAT-P-11b (кількість хімічних елементів у об’єкті, важчих за водень та гелій) нижча, ніж очікувалося. У Сонячній системі крижані газові планети, Нептун і Уран, багаті металами, але мають слабкі магнітні поля, в той час, як набагато більші газові планети, Юпітер і Сатурн, мають низьку металічність і сильні магнітні поля. Автори дослідження говорять, що низька металічність атмосфери HAT-P-11b кидає виклик сучасним моделям формування екзопланет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments