Наука

Графеновий зонд допоможе знайти джерело епілепсії

Розроблений вченими з Манчестерського університету графеновий глибинний нейронний зонд складається з лінійного масиву мікротранзисторів міліметрової довжини, вмонтованих в полімерну гнучку підкладку мікрометрової товщини.

Гнучкі графенові пристрої були імплантовані мишам з епілепсією. Вони показали чудову просторову роздільну здатність і записали широкий діапазон епілептичних сигналів мозку за декількох тижнів. При цьому тести підтвердили відсутність значного пошкодження тканин – а значить, використані матеріали в цілому безпечні для використання.

Епілепсія є найбільш поширеним серйозним захворюванням головного мозку у всьому світі. При цьому до 30% людей не можуть контролювати свої напади за допомогою традиційних протиепілептичних препаратів. Таких пацієнтів лікують хірургічно видаляючи ділянку мозку, в якій починаються напади. Однак успіх операції залежить від точного визначення зони початку нападу. Все ускладнюється тим, що епілептичні сигнали поширюються в широкому діапазоні частот — набагато більшому, ніж той, що покриває зараз звичайне сканування.

Впровадження розробленої технології може дозволити дослідникам поліпшити виявлення клінічно значущих біомаркерів, пов’язаних з епілепсією і визначити більш точно ті зони мозку, де виникають судоми. Для фундаментальної науки розробка теж буде корисна – вона допоможе зрозуміти, як же «працюють» багато неврологічних захворювань. Існуючі технології обмежені в точності і часто упускають повільні сигнали мозку.

Робота опублікована в журналі Nature Nanotechnology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button