Всесвіт

У маленької галактики знайшли величезну чорну діру. Це змінює наші знання про космос

Астрономи обсерваторії Макдональда виявили, що крихітна галактика-супутник має величезну чорну діру, майже таку ж масивну, як у Чумацького Шляху.

Астрономи з Техаського університету виявили надзвичайно масивну чорну діру в центрі однієї з карликових галактик-супутників Чумацького Шляху. Йдеться про галактику Лев I.

У ній знаходиться чорна діра, майже така ж масивна, як і та, що є в нашій галактиці. Це відкриття може змінити наше розуміння того, як розвиваються всі галактики.

Автори нової роботи вирішили вивчити Лев I через її особливості. На відміну від більшості карликових галактик, що обертаються навколо Чумацького Шляху, Лев I не містить великої кількості темної матерії. Дослідники підрахували, як змінюється щільність темної матерії при переході від зовнішніх країв галактики до її центру. Зокрема, команда хотіла знати, чи збільшується щільність темної матерії у напрямку до центру галактики та чи будуть ці дані відповідати тим, що були зібрані раніше з використанням застарілої техніки.

Коли вони провели вимірювання, то несподівано з’ясували, що згідно з отриманими даними в центрі галактики повинна бути чорна діра. Автори відзначають, що співвідношення мас абсолютно величезне.

Також ці результати відрізнялися від вимірювань, проведених до цього, наприклад, центральна, щільна область галактики раніше не була досліджена.

Результати цього дослідження дуже важливі, відзначають автори, через те, що астрономи використовують галактики, такі як Лев I останні 20 років, щоб зрозуміти, як відбувається процес розподілу темної матерії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button