Всесвіт

Смерть зірки допомогла астрономам знайти чорну зірку (фото)

Астрономи виявили зірку, розірвану чорною дірою в галактиці SDSS J152120.07+140410.5. Вона знаходиться на відстані 850 млн світлових років від Землі.

Вчені знайшли чорну діру середньої маси AT 2020neh, яка ховалася в карликовій галактиці SDSS J152120.07+140410.5. Її змогли виявити, коли вона поглинула зірку. У підсумку, подія приливного руйнування викликала потужний спалах випромінювання, яка ненадовго затьмарила комбіноване світло карликової галактики-господаря. Відкриття допоможе астрономам краще зрозуміти взаємозв’язок між чорними дірами та галактиками.

Подія припливного руйнування, також відома як спалах припливного руйнування, є астрономічним явищем. Воно відбувається, коли зірка наближається занадто близько до горизонту подій надмасивної чорної діри і її розриває на частини приливними силами об’єкта. Це викликає спагеттифікацію.

Спалах зафіксували за допомогою Young Supernova Experiment (YSE) — огляду, який розробили, щоб виявляти космічні вибухи і перехідних астрофізичних подій. Міжнародна група під керівництвом вчених з Каліфорнійського університету в Санта-Крус, Інституту Нільса Бора при Копенгагенському університеті і Університету штату Вашингтон повідомила про відкриття в статті, опублікованій в журналі Nature Astronomy.

Ультрафіолетова камера “Хаббла” побачила кільце із зірок, що формується навколо ядра галактики, де знаходиться AT 2020neh. Автори та права: NASA, ESA, Райан Фолі / Каліфорнійський університет, Санта-Крус

Перший автор Шарлотта Ангус з Інституту Нільса Бора заявила, що висновки команди є основою для майбутніх досліджень чорних дір середнього розміру.

“Нам вдалося знайти її, коли вона пожирала зірку. В іншому випадку ми не помітили б цей об’єкт, — пояснює вона. – Це допоможе виявляти інші чорні діри такого типу”.

Надмасивні чорні діри знаходяться в центрах усіх масивних галактик, включаючи Чумацький Шлях. Астрономи вважають, що ці масивні об’єкти, маса яких в мільйони або мільярди разів перевищує сонячну, могли вирости з чорних дір проміжної маси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments