Всесвіт

Бактерії будуть видобувати копалини в космосі

Корпорація DSI (Deep Space Industries) повідомила про старт дослідницької програми, в ході якої планується генетично модифікувати деякі види мікроорганізмів. Після наділення бактерій незвичайними якостями їх відправлятимуть у космос для роботи “шахтарями” на астероїдах.

04-02-15-foto-600x338-1 (2)

DSI давно заявила про своє бажання видобувати корисні копалини з надр космічних тіл, у тому числі астероїдів. За планом генетично перетворені бактерії зможуть перемелювати породи і знаходити в них рідкоземельні елементи та інші цінні речовини.

До перспективних в плані ресурсів астероїду запустять невеликий апарат під назвою Mothership. Пристрій повинен буде доставити на поверхню астероїда мікроскопічні супутники CubeSats-стандарту. Супутників буде дуже багато, і в кожному з них розташується кріокапсулу з бактеріями, здатними вижити в космічних умовах. Під дією високої температури, наприклад в період наближення Сонця до астероїда, бактерії повинні активізуватися і через тріщини і розломи проникнути вглиб астероїда. Там вони будуть не просто переробляти породу і шукати цінні копалини, а й перетворювати породу в той тип речовин, який виявиться найбільш практичним для подальшої переробки.

Читайте також: Біологи відкрили новий вид бактерії, що виробляє водень

Застосування генетично змінених бактерій позбавить від довгого стикування космічних пристроїв з астероїдами, буріння породи і використання дорогих технологій традиційної добувної промисловості. До того ж у даного проекту два призначення: навіть якщо не вийде з викопними, в ході роботи вдасться зібрати справді унікальну інформацію про життя бактерій в космосі.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button