Всесвіт

На Землю падає друга китайська станція «Тяньгун-2»

Ще одна китайська космічна станція може впасти на Землю: «Тяньгун-2» знизився на 95 км в напрямку планети.

Через три місяці після «полум’яного вторгнення» «Тяньгун-1» в нашу атмосферу його побратим «Тяньгун-2», схоже, збирається зробити те ж саме. При цьому уряд Китаю не робить жодних заяв на цей рахунок.

Об’єднаний центр космічних операцій США, розташований на військово-повітряній базі Ванденберг в Каліфорнії, стверджує, що з 13 червня «Тяньгун-2» знизився на 95 км. На цій висоті космічна станція залишалася протягом 10 днів, після чого повернулася на свою орбіту. На думку експертів, це говорить про те, що Китай готується до більш контрольованого виведення «Тяньгун-2» з експлуатації, ніж у його попередника.

Газета вважає, що можливим місцем для приземлення може стати так зване «кладовище космічних кораблів». Це регіон південної частини океану, який зазвичай використовується російськими і американськими космічними агентствами.

Астрофізик з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл вважає, що зміна орбіти космічної станції може свідчити і про безпечне виведення.

«Схоже, що зниження орбіти «Тяньгун-2» є першим кроком у безпечному позбавленні від нього», — заявив Макдауелл.

Нагадаємо, що перша китайська космічна станція «Тяньгун-1» почала неконтрольоване обертання і падіння. Велика частина уламків згоріла в атмосфері. При цьому Китай не володів повною інформацією про можливі руйнування на поверхні Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button