Всесвіт

Вчені впевнені: Марс все ще заселений

Нове дослідження метеорита, який впав на Землю більше ста років тому, знову розпалило дебати про можливе існування життя на поверхні Червоної планети.

Особливість будови метеорита Нахла, вік якого становить 1,3 млрд років, вказує на те, що небесне тіло в минулому піддалося впливу біологічного процесу або води, що знаходиться під поверхнею Марса.

foto_cikavosti_18.09.2014-011

У той час як дана особливість не є прямим доказом існування життя на Марсі, вона передбачає, що великі астероїди, що обрушилися на поверхню Марса в минулому, можливо, створили умови, в яких могло зародитися життя.

Читайте також: Виявлено подібність ґрунтів Марса і Землі

Дослідження проводилося групою вчених з Великобританії та Греції, включаючи професора Яна Ліона з Університету Манчестера. Привернула увагу вчених утворення на поверхні метеорита, яке має яйцеподібну форму і містить багату залізом глину.

Воно містить безліч мінералів, а також відомості про жахливі події, які в минулому довелося пережити Червоній планеті. Мінерали, принесені метеоритом, змішалися з рідинами Марса внаслідок різкого підвищення температури, обумовленого ударом об поверхню планети.

Ще одна гіпотеза припускає, утворення, що зацікавило вчених, було сформовано під впливом біологічних процесів, які мають схожість із земними. Втім, навіть якщо це і не так, дослідження ще раз доводить, що Марс колись міг бути придатним для життя.

«Багато в чому воно нагадує скам’янілу біологічну структуру Землі, проте воно, безсумнівно, має марсіанське походження», – пояснює професор Ліон.

Результати дослідження є досить значними, оскільки вони підкріплюють, нехай і непрямі, докази теорії про те, що всі умови для формування та існування життя є, або принаймні були під поверхнею Марса.

Оскільки більшість живих істот потребують помірної кількості тепла, марсіанська поверхня погано підходить для зародження життя через низьку температури, і астероїди, можливо, допомогли підняти її для появи життя.

Читайте також: І на Марсі будуть яблуні рости

Команда в даний час продовжує вивчати метеорит в пошуку можливих біопідписів, які дадуть конкретні докази життя на Марсі, минулого чи сьогодення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. “Нове дослідження метеорита, який впав на Землю більше ста років тому”
    може на малось на увазі “впав на Марс”? бо щось не сходиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button