Всесвіт

Астрономи зафіксували гамма-випромінювання від залишку наднової

Використовуючи Космічний гамма-телескоп Фермі, китайські астрономи виявили сплеск гамма-випромінювання з енергією в декілька гігаелектронвольт від залишку наднової G272.2-3.2.

Xiang and Jiang, 2021.

Залишки наднових (SuperNova Remnant, SNR) – це дифузні, розширювальні структури, що виникають в результаті вибуху наднової. Вони містять матеріал, викинутий вибухом зірки, і речовину, яку ударна хвиля «підхопила» в міру свого поширення. Дослідження залишків наднових важливі для астрономів, оскільки вони відіграють ключову роль в еволюції галактик, розсіюючи важкі елементи, що утворилися під час вибуху зірки. Вважається, що SNR також відповідальні за прискорення космічних променів.

G272.2-3.2 – це залишок наднової типу Ia, виявлений в 1994 році рентгенівським супутником ROSAT. Спостереження цього джерела показали, що він є тепловим композитним SNR через його теплове випромінювання та особливості будови. G272.2-3.2 знаходиться на відстані приблизно 6500 світлових років від Землі. Дотепер від цього об’єкта дослідники не спостерігали ніякого значного випромінювання.

Однак, проаналізувавши дані більш ніж 12 років спостережень на гамма-телескопі Фермі, дослідники виявили сигнал від G272.2-3.2 в енергетичному діапазоні від 0,2 до 500 гігаелектронвольт (ГеВ). Було виявлено, що потужність випромінювання цього джерела узгоджується з потужністю гамма-променів інших схожих об’єктів в нашій галактиці

Крім того, просторове положення сигналу від G272.2-3.2 добре збігається з положенням джерела рентгенівського випромінювання, зафіксованого космічним апаратом Європейського космічного агентства XMM-Newton. Ніякої істотної мінливості цього джерела не було виявлено при аналізі його світлової кривої. Отримані результати дозволили авторам припустити, що ідентифіковане гамма-випромінювання виходить з SNR G272.2-3.2.

Стаття про відкриття опублікована на сайті препринтів ArXiv.org.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button