Технології

У Франції почнуть курсувати водневі поїзда

Французька національна залізнична компанія SNCF заявила минулого тижня, що замовила 12 поїздів з водневим двигуном.

Початок випробувань водневих поїздів на залізницях Франції почнеться в чотирьох регіонах вже в 2023 році. Таким чином компанія планує зробити свій внесок в стратегію нульових викидів.

Потяги будуть побудовані французькою промисловою групою Alstom і працювати на водні або електриці, йдеться в спільній заяві. Вони розраховані на пробіг до 600 кілометрів на одному водневому заряді і «повинні почати роботу в 2025 році», – сказав глава Alstom France Жан-Батист Еймо.

Вартість контракту складає € 190 млн ($ 225 млн) на перші 12 поїздів, які вміщують 218 пасажирів і будуть рівномірно розподілені між чотирма регіонами на сході і півдні Франції.

Компанія Alstom вперше провела випробування прототипів в Німеччині три роки тому і тепер почала комерційну фазу з 41 замовленням на 72-метрові поїзди. Паливний елемент, встановлений на даху, пускає в хід двигуни.

Сьогодні час SNCF управляє 1 100 регіональних експресів на дизельному паливі, які планується вивести з експлуатації до 2035 року. Компанія також тестує альтернативні технології, засновані на «зеленому» паливі з рапсу. Водень вважається лідером в гонці за розробку стійких джерел енергії та скорочення викидів вуглецю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button