Всесвіт

Астрономи показали злиття потрійної галактики з двома надмасивними чорними дірами

Учені отримали зображення трьох галактик, що зливаються з двома потенційно активними чорними дірами. Результати публікує Американське астрономічне товариство (AAS).

Команда вчених під керівництвом Джонатана Вільямса з університету Мериленду виявила кластер з трьох галактик, що зливаються з активними надмасивними чорними дірами. Ця унікальна подія допоможе астрономам вивчити системну динаміку двох найбільш екстремальних об’єктів Всесвіту один з одним.

Вчені використовували дані з 27 радіотелескопів в штаті Нью-Мексико (США) VLA, Європейської Південної Обсерваторії (European Southern Observatory), Обсерваторій Кека (WM Keck Observatory) і Чандра (Chandra X-ray Observatory) і радіотелескопу ALMA (Atacama Large Millimeter / Submillimeter Array).

Унікальну систему виявили на яскравій ділянці неба на відстані близько 800 млн світлових років від Землі.

Астрономи показали злиття потрійний галактики з двома надмасивними чорними дірами
Зображення трьох галактик, що зливаються з потенційно двома активними чорними дірами. Надано: VLT / MSU RVB- складене зображення.

Всі три галактики в ній відрізняються одна від одної. Одна з них відома сейфертовська галактика. Нагадаємо, це спіральна або неправильна галактика з активним ядром, спектр випромінювання якого містить безліч яскравих широких смуг, що вказує на потужні викиди газу зі швидкостями до декількох тисяч кілометрів в секунду.

Друга галактика, за припущеннями деяких вчених, також містить надмасивні чорні діри в своєму центрі. Третя – карликове скупчення зірок без активної надмасивної чорної діри – залишає за собою слід пилу і рухається перпендикулярно Землі. Саме унікальне поєднання галактик дозволило вченим отримати дані про фізичні характеристики злиття, які в іншому випадку неможливо виявити.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button