Всесвіт

“Хаббл” відкрив два нових об’єкти за орбітою Плутона

Вчені шукають нові цілі за межами орбіти Плутона для вивчення в рамках місії New Horizons. Для цього було запущено двотижневе пілотне дослідження, в ході якого космічний телескоп Hubble виявив два об’єкта-кандидата.

Команда New Horizons витратила три роки на безплідні пошуки за допомогою наземних телескопів, щоб знайти в поясі Койпера відповідні об’єкти, які космічний апарат вивчить після того, як облетить Плутон 14 липня 2015 року. У червні 2014 року початкова сканування було доручено телескопу Hubble.

foto_cikavosti_07.07.2014-013

З 16 по 26 червня телескоп здійснював попереднє вивчення невеликих ділянок неба в сузір’ї Стрільця в пошуках потенційно підходящих об’єктів. Було досліджено 20 областей та отримано близько 200 знімків.

Потім в прискореному темпі проводився аналіз кожного зображення. З усього масиву пред’явленим вимогам відповідало принаймні два об’єкта: 1110113Y і 0720090F, зоряні величини яких становлять 26,8m і 27,3m, відповідно.

Читайте також: Поза пояса Койпера може ховатися відразу дві планети Х

Нагадаємо, що апарат New Horizons був запущений в космос в 2006 році. У найближчому майбутньому він стане першим зондом, який пройде поблизу карликової планети Плутон, розташованої на відстані в 4,7 мільярдів кілометрів від Землі в поясі Койпера. Після цього, у грудні 2015 року, корабель рушить до нового об’єкта в поясі Койпера – області крижаних тіл, що залишилися від формування Сонячної системи.

Вона названа так на честь астронома Джерарда Койпера (Gerard Kuiper), який у науковій статті 1951 року “спрогнозував” існування пояса. Перші його об’єкти були виявлені на початку 1990 року. На даний час визначено близько тисячі з них, і вчені підозрюють, що насправді об’єктів набагато більше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button