Всесвіт

Астрономи запропонували побудувати першу позаземну колонію всередині “астероїда-цукерки”

Коли ми говоримо про колонізацію позаземних об’єктів, то в першу чергу маємо на увазі великі небесні тіла — Місяць, Марс та інші планети Сонячної системи. Однак, можливо, людству варто не поспішати і побудувати першу позаземну колонію всередині астероїдів, які знаходяться неподалік від Землі. Дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Ось цей шматок каменю і металу – наш потенційний новий будинок / ©ru.wikipedia.org

Крижана порожнеча космосу ставить перед людством ряд завдань щодо забезпечення себе комфортним житлом. Майбутнім колоністам доведеться не тільки побоюватися космічної радіації і сонячного вітру, але і перебувати в умовах гравітації, близької до земної, щоб їх тіла могли нормально функціонувати.

У разі Місяця або Марса найбільш зручний варіант — будівництво підземних баз, які захистять землян від шкідливого випромінювання. Однак низьку гравітацію цих світів не можна подолати, всього лише спустившись на кілька метрів в глибину, і тому дослідники з Рочестерського університету (США) запропонували почати з невеликих астероїдів, які доведеться трохи розкрутити.

Ідея перегукується з проектом створення обертової космічної станції, проте в разі повністю штучного об’єкта це буде вельми непростий виклик всій земній економіці. Щоб забезпечити нормальну гравітацію, космічна станція повинна бути щонайменше 30 метрів в поперечнику, а чим більше, тим краще. Отже, чи не простіше не “винаходити велосипед”, а взяти готовий матеріал у вигляді астероїда?

Наприклад, багатий металами астероїд 16 Психея – відмінний кандидат на звання першої позаземної колонії: добувши цінні рідкоземельні метали з його надр, ми забезпечимо нову колонію первинними будівельними ресурсами і отримаємо порожнистий всередині об’єкт. Розкрутивши Психею, ми отримаємо штучну гравітацію в половину земної, так що, здавалося б, питання вирішене. Але є ще одна проблема: твердість.

Швидше за все, Психея і подібні їй астероїди — не монолітні булижники, а спресована купа каменів, так що при спробі розкрутити її вона розвалиться. Однак і цю проблему можна вирішити, якщо обернути астероїд міцним матеріалом, який утримає його від руйнування. До того ж покривши цю «цукеркову обгортку» сонячними панелями, можна буде забезпечити колонію енергією.

Концепт нової космічної станції з “астероїда-цукерки” / ©10.3389 / fspas.2021.645363

На жаль, вчені поки не винайшли матеріал, що володіє необхідною міцністю на розтяг, хоча є багатообіцяючі кандидати, наприклад вуглецеве волокно. Можливо, до того часу, як людство досягне необхідного рівня розвитку технологій для створення позаземної колонії, ми вже отримаємо потрібні матеріали і зможемо побудувати перші будинки всередині астероїдів, обгорнутих, як цукерка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button