Всесвіт

Всесвіт виявився одноріднішим, ніж вважалося раніше

Нові виміри показали, що космос не такий «грудкуватий», як передбачалося. Це вказує на те, що фізики явно щось недостатньо розуміють у Всесвіті.

NASA

Щоб визначити однорідність космосу, дослідники визначили орієнтацію 21 мільйона галактик. Коли їх світло проходить через Всесвіт, його траєкторія викривляється масивними об’єктами. Це явище називається гравітаційним лінзуванням, через яке витягнуті форми галактик виглядають злегка вирівняними.

Зіставлення дозволило оцінити, скільки речовини у Всесвіті знаходиться в щільних згустках. Дослідники виявили, що Всесвіт приблизно на 10% більш однорідний, ніж передбачалося на основі світла, яке з’явилося відразу після Великого вибуху — космічного мікрохвильового фону. Результати попередніх досліджень також побічно вказували на невідповідність теорії і реальності. Нові виміри це довели.

Якщо вимірювання вірні, невідповідність може вказувати на помилку або якийсь пробіл в стандартній моделі космології — теорії, яка описує зміну Всесвіту з часом.

З огляду також на розбіжності у вимірюванні швидкості розширення Всесвіту, фізики готуються до перегляду існуючих теорій.

«Це свого роду загадка, — каже космолог і співавтор дослідження Хендрік Хільдебрандт з Рурського університету Бохума в Німеччині. — Всесвіт просто говорить нам: «Ти дурний і неправильно мене виміряв» або «Ей, я складніший, ніж ви думали» ».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»