Всесвіт

Вчені визначили, як на Місяці з’явилася вода

Французькі вчені впевнені, що вода в місячному ґрунті утворилася завдяки сонячному вітру. Комети або хондрити (метеорити), як вважалося раніше, не мають до утворення води жодного стосунку. Результати останньої роботи вчених опубліковані в науковому виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

foto_cikavosti_09.10.2014-012_resized

Вчені вважають, що взаємодія місячного кисню і ядер водню, які містяться в сонячному вітру і утворили воду. У всякому разі, більша її частина виникла саме так. Зробити такий висновок вдалося за допомогою аналізу місячного плагіклаза. Цей мінерал, що складається з натрієво-кальцієвого алюмосилікату, утворюється в результаті затвердіння магми.

Читайте також: Китай буде видобувати гелій-3 на Місяці

Зразки для аналізу доставили вченим американці, реалізовуючи програму «Апполон». Потім на допомогу прийшов прилад NanoSIMS 50L, який дозволяє створити карти складу речовин з високою роздільною здатністю.

Виходить, питання утворення води на поверхні Місяця вирішено. Але робота триває, адже походження води в глибших шарах супутника нашої планети залишається поки відкритим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button