Всесвіт

Астрономи знайшли газову хмару, яка в 20 разів більша за Чумацький шлях (фото)

Дослідники в ході спостереження за групою з п’яти галактик виявили величезну хмару з газу, вона в десятки разів більше галактик. Процес її формування поки загадка.

Міжнародна група дослідників за допомогою сферичного телескопа FAST в Китаї виявила, що Квінтет Стефана, група з п’яти галактик в сузір’ї Пегаса, оповита хмарою газу шириною 2 млн світлових років, що приблизно в 20 разів більше Чумацького Шляху.

“Це найбільша структура газу, коли-небудь виявлена навколо групи галактик», – зазначив Сюй Цун, фахівець з національних астрономічних обсерваторій Китайської академії наук і провідний автор нового дослідження.

За словами дослідників, це відкриття вимагатиме від астрономів переосмислити поведінку газу на краях груп галактик. Оскільки водень вільніше рухається по галактиках, ніж інші компоненти хмари газу, він легко розсіюється, коли об’єкти в галактиці взаємодіють один з одним. Розсіяний водень у Квінтеті Стефана – це “капсула часу”, яка може розповісти вченим про такі події, що сталися близько мільярда років тому.

Газ у квінтеті Стефана

Астрономи очікували, що ультрафіолетове світло змінить природу водню в хмарі. Ультрафіолетове світло іонізує атоми в хмарі атомарного газу, тобто вони будуть набирати або втрачати електрони і в підсумку виявляться зарядженими. Але газ, що спостерігається в Квінтеті Стефана, чомусь не іонізований.

Відсутність іонізації говорить про те, що цей газ міг залишитися після утворення галактики. Далеко від зірок дифузні хмари атомарного водню все ще існують самі по собі, що може слугувати аргументом, що вони є побічним продуктом взаємодії, в результаті якої утворилася галактика. Можливо також, що хмара, що оточує Квінтет Стефана, могла бути викинута в результаті стародавнього зіткнення двох галактик.

Поки дослідники не знають як саме виник цей газ. Але відповідь на це питання може змінити уявлення про те, як народжуються і розвиваються галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments