Всесвіт

Дослідження: мегаспалахи молодих зірок виявилися регулярними

Астрономи з Університету штату Пенсільванія вивчили спалахи молодих зірок – виявилося, що це явище трапляється регулярно. Причому вони набагато могутніше, ніж спалахи на Сонці.

Дослідники провели масштабний аналіз зоряної активності і прийшли до висновку, що молоді зірки можуть раз на тиждень випускати спалахи. Причому вони набагато потужніші, ніж найбільші спалахи на Сонці.

Вчені вважають, що зоряні спалахи відіграють вирішальну роль у формуванні ранньої історії прилеглих планет. Наприклад, спалахи можуть виштовхувати застояний газ, що прискорює формування планет, але постійний імпульс потужних спалахів може зруйнувати планетарну атмосферу і навіть скоротити термін життя самої планети. Тому в новому дослідженні вчені проаналізували 24 тис. різних зірок, кожна з яких має вік менш 5 млн років, щоб зрозуміти, як зірки можуть впливати на молоді планетні системи.

«Наше дослідження говорить про те, як Сонце могло впливати на появу і формування Землі мільярди років тому», – зазначили вчені.

Вчені використовували космічну рентгенівську обсерваторію «Чандра» для вивчення спалахів. Спочатку вони визначили 40 областей зореутворення, в яких вони відібрали понад 24 тис. зірок для аналізу. Потім вони почали підраховувати спалахи і порівнювати їх з найбільшим сонячним спалахом в історії – подією Керрингтона 1859 року.

Астрономи помітили понад тисячу зірок, що випускають більш потужні спалахи, ніж ті, які виробляє Сонце. Ці об’єкти випускали спалаху з енергією в 100 тис. разів більшою, ніж у події Керрингтона, принаймні, раз на тиждень. При цьому спалахи з енергією в 10 млн разів більше, ніж у вибух 1859 року трапляються приблизно два рази на рік.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button