Різне

Дієта для схуднення: вчені встановили, що більшість дієт можуть шкодити людині

Перед кардинальною зміною раціону найкраще звернутися за консультацією до лікаря

Згідно з новим дослідженням, дорослі, які змінювали спосіб життя заради схуднення, як правило, переоцінювали користь своєї дієти. Так, за оцінкою дослідників, насправді здорова дієта у більшості людей не така вже й безпечна.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Згідно з невеликим дослідженням вчених Американської кардіологічної асоціації, більшість людей, які прагнуть схуднути, переоцінили корисність свого раціону. “Ми виявили, що може існувати розрив між розумінням здорової та збалансованої дієти у звичайних людей та медичних працівників», — говорить автор дослідження Джессіка Ченг, докторант з докторантури в Гарвардській школі громадського здоров’я ім. Т. Х. Чана.

Дані центрів з контролю та профілактики захворювань показують, що майже половина дорослих жителів США щороку намагається схуднути. Дієтичне керівництво Американської кардіологічної асоціації, випущене в 2021 році, рекомендує дорослим вживати в їжу різноманітні фрукти і овочі, віддавати перевагу цільнозерновим продуктам, споживати більше білка — і багато інших порад, які вже давно відомі населенню.

Так, дослідники оцінили дієти 116 дорослих у віці від 35 до 58 років. Добровольці зустрічалися віч-на-віч з дієтологом, щоб обговорити своє харчування, а потім відстежували все, що вони їли і пили кожен день протягом року в додатку на смартфоні. Люди також щодня зважувалися і носили спеціальний пристрій для відстеження своєї фізичної активності.

Наприкінці дослідження приблизно 1 з 4 учасників мали хорошу відповідність між їх сприйнятою оцінкою дієти та оцінкою дослідника. Оцінюючи зміни в балах дієти — за 12 місяців лише 1 з 10 учасників мали хорошу узгодженість між їх самооцінкою змін та балами спеціалістів.

“Люди, які намагаються схуднути, і медичні працівники повинні знати, що, ймовірно, є більше можливостей для поліпшення дієти, ніж можна було б очікувати», — зазначає Ченг.
“Переоцінка сприйнятої здорової їжі може призвести і до збільшення ваги, розчарування через невиконання особистих цілей щодо зниження ваги або зниження ймовірності дійсного переходу до здорових звичок», — говорить Діпіка Ладду, доцент коледжу прикладного здоров’я в Університеті Іллінойсу, Чикаго «результати нової роботи забезпечують підтримку поведінкового консультування: часті контакти з медпрацівниками, дієтологами, тренерами для усунення прогалин у знаннях».

Відзначається, що більшістю учасників дослідження були білі (84%) жінки (79%), тому результати можуть не бути повністю застосовні в тій же мірі і до інших груп населення. Крім того, дослідники оцінювали сприйняття якості харчування лише наприкінці дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button