Земля

Геологічна історія Землі може бути переписана

Дослідження міжнародної групи вчених ставить під сумнів загальноприйняту теорію формування континентів.

©Johan Swanepoel

Перші континенти були сформовані на Землі близько трьох мільярдів років тому. Але дотепер у вчених немає єдиної думки про те, як відбувався цей процес. Проте, одна з провідних гіпотез говорить про те, що континенти сформувалися в результаті так званої субдукції і тектоніки плит — коли земні плити рухаються одна над іншою, формуючи гори та океани.

У цьому дослідженні вчені застосували новий і досить рідкісний метод – метод стабільних ізотопів, який, за словами вчених, допоможе більш точно визначити процеси, які вплинули на формування континентальних і мантійних плит. Таким чином, вони виміряли ізотопи цинку і заліза в гірських породах Центральної Сибіру і Південної Африки.

Результати аналізу ізотопів показали, що хімічний склад зразків породи не відповідають тому, який зазвичай спостерігається при субдукції. За словами дослідників, якби формування йшло в результаті субдукції, то співвідношення ізотопів заліза і цинку було б дуже низьким або дуже високим. Але співвідношення ізотопів таке ж, як і в не субдукційних породах.

“Наше дослідження пропонує нову, але поки невідому теорію формування континентів Землі. Будуть потрібні подальші дослідження, щоб визначити, що це за невідоме поки пояснення» — розповідає провідний автор Люк-Серж Доусет з Університету Кетріна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button