Всесвіт

Вчені виявили, що зниклі зірки поглинула загадкова матерія (відео)

Дослідники виявили, що в одній зі зоряних скупчень об’єкти розташовуються несиметрично. З’ясувалося, що їх поглинула невідома підструктура темної матерії.

Дослідники виявили, що невидимий космічний об’єкт розривав на частини найближче до Сонця скупчення зірок. Вчені припускають, що це підструктура темної матерії, яка містить масу 10 млн Сонць. Можлива присутність цього «галактичного згустку» виявили на мапі, на якій відображені величезні розміри зоряного скупчення Гіади, розташованого всього в 153 світлових роках від Землі. Дослідження з’явилося в журналі Astronomy & Astrophysics.

Вчені використовували дані обсерваторії «Гайя» в грудні 2020 року і знайшли зірки, які пізніше зникли. Дослідники провели симуляцію кластера, яка передбачила поточний стан і швидкості зірок, які могли дрейфувати з плином часу. Оскільки метою дослідників є каталогізація руху і відстані кожної зірки, що спостерігається в Чумацькому Шляху, команда змогла порівняти результати моделювання з реальними даними та визначити траєкторії зірок.

Змодельована карта передбачила, що зірки повинні були розташовуватися симетрично, реальні спостереження показали, що задній хвіст скупчення незаселений жодними зірками; це асиметрія, яка також була відзначена в ході дослідження кластера в 2019 році.

До цього моменту команда пропонує, що прихований згусток, може бути підструктурою темної матерії. Ці скупчення з’являються в перші роки галактичного утворення і потім дрейфують по галактиках.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button