Технології

AT&T збирається зробити всі телефони у своїй мережі супутниковим

Engadget: Перші п'ять комерційних супутників AST будуть доставлені на орбіту цього літа.

Незабаром абоненти AT&T зможуть користуватися стільниковим зв’язком навіть у тих місцях, де його немає, наприклад, у віддалених сільських районах.

AT&T and AST SpaceMobile

З 2018 року американський мобільний оператор співпрацює з компанією AST SpaceMobile в рамках меморандуму про взаєморозуміння, допомагаючи їй тестувати двосторонні голосові дзвінки, текстові повідомлення та відеодзвінки через супутники з використанням звичайних смартфонів. Тепер компанії уклали остаточну комерційну угоду. Це означає, що AT&T незабаром може запропонувати своїм абонентам можливість перетворити свої звичайні телефони на справжні супутникові пристрої.

Нині телефонам потрібно перебувати досить близько до вишок стільникового зв’язку, щоб отримувати сигнал. Саме тому люди часто не можуть зателефонувати або написати своїм близьким, перебуваючи в лісі або горах. Служба супутникового зв’язку AT&T використовуватиме супутники як вежі зв’язку. Завдяки тому, що супутники перебувають на орбіті, вони зможуть забезпечити покриття навіть у найвіддаленіших місцях.

Перші п’ять комерційних супутників AST будуть доставлені на орбіту цього літа. Вони дадуть змогу AT&T почати комерційне розгортання своєї послуги супутникового мобільного зв’язку і стануть першими в запланованому угрупованні компанії. AT&T поки не оголосила конкретну дату запуску нової послуги, найімовірніше, це відбудеться восени. Також неясно, чи буде за цю опцію введено додаткову плату до наявних тарифів.

Минулого року AT&T звернулася до Федеральної комісії зі зв’язку США і висловила занепокоєння з приводу аналогічної технології супутникового зв’язку, над якою працюють T-Mobile і Starlink компанії SpaceX. Ці дві компанії об’єдналися у 2022 році, обіцяючи надати користувачам зв’язок навіть посеред океану.

У січні 2024 року SpaceX запустила перші супутники Starlink з можливістю прямого зв’язку зі стільниковими телефонами, а тижнем пізніше компанії відправили і отримали перші текстові повідомлення через T-Mobile з використанням супутників. Оператор зв’язку заявив, що планує запропонувати текстові повідомлення із супутниковою підтримкою широкому загалу протягом цього року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button