Земля

З’явилася нова версія виникнення води на Землі (відео)

Знайдено альтернативний спосіб попадання води на Землю

Вперше за тривалий час вчені описали альтернативний шлях попадання води на нашу планету, яка не вимагає наявності льоду на кометі і метеориті.

Багато років ведеться наукова суперечка про те, чи потрапила вода на Землю «верхи» на крижаних метеоритах і кометах, що містять водні силікати. Теорію і доводили, і спростовували, але так і не висунули серйозної альтернативної версії. Тепер вчені з Університету Хоккайдо під керівництвом вченого-планетолога Акіри Коучі експериментально довели гіпотезу про те, що вода може утворюватися з органічної речовини. У статті, опублікованій в Scientific Reports, автори описали умови, при яких аналог міжзоряної органічної речовини розпадається на нафту і воду.

Дані про склад міжзоряної органіки вчені отримали з попередніх досліджень екзопланет. Аналог, над яким «знущалися» у досліді, складався з суміші води, чадного газу та аміаку, опромінених ультрафіолетом. Суміш поступово нагрівали від 24 до 400 градусів за Цельсієм, підвищуючи тиск в алмазному ковадлі.

Аналог міжзоряної речовини при різних температурах

Коли температура в зразку досягла 200 градусів, речовина стала поділятися на дві фази. Ближче до 350 градусів межа розділу стала ще більш очевидною, почали формуватися краплі води. При 400 градусах крім крапель води вчені побачили фракцію мазуту. Експерименти зі збільшеною кількістю органічної речовини також приводили до утворення нафти й води.

Відкриття показало, що існує набагато більше шляхів утворення води на нашій планеті, ніж вважалося раніше. Тепер автори дослідження очікують зразків органічної речовини, взятих з астероїда Рюгу. Зразки, які незабаром доставить на Землю японський апарат Хаябуса-2, повинні поліпшити розуміння вчених про походження земних вод.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button