Людина

Біг не вплине на розвиток остеоартрозу

Люди з високим ризиком розвитку остеоартрозу (ОА) колінного суглоба часто уникають фізичних навантажень, таких як біг, їзда на велосипеді, теніс, катання на лижах. Нове дослідження показало, що енергійні вправи не збільшують ризик і навіть можуть захистити від хвороби.

Для дослідження фахівці протягом 10 років спостерігали 1194 осіб з високим ризиком розвитку ОА колінного суглоба. В результаті вчені прийшли до висновку що тривала участь в напружених фізичних навантаженнях не була пов’язана з розвитком ОА колінного суглоба. Насправді у людей, які енергійно тренуються та брали участь у дослідженні, ймовірність розвитку ОА була на 30% нижче.

Учасники дослідження займалися такими активностями, як біг підтюпцем, плавання, велоспорт, теніс, аеробні танці і лижний спорт. А ось постійне сидіння не було пов’язано ні з підвищеним, ні зі зниженим ризиком.

Також учені зазначають, що надлишкова маса тіла, наявність в анамнезі травм суглобів або хірургічних втручань, болі в колінному суглобі є підвищеним ризиком розвитку ОА. Аналіз дослідників показав, що майже 50% людей з високим ризиком не займалися фізичною активністю протягом останніх восьми років.

Це пов’язано з тим, що часто люди, які страждають від травм коліна або перенесли артроскопічне хірургічне втручання, думають, що у них, напевно розвинеться ОА. Вони можуть бути стурбовані тим, що енергійні дії або вправи можуть викликати біль і подальше ушкодження тканин. Щоб зменшити цей передбачуваний ризик, деякі з них скоротили або припинили інтенсивні фізичні навантаження, хоча ці види діяльності корисні для фізичного і психічного здоров’я.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button