Земля

Австралію охопило «медузна епідемія»

У вихідні пляжі по всьому Квінсленду були закриті через «медузну епідемію». За даними рятувальних організацій, за минулий тиждень в регіоні тисячі людей постраждали від укусів медуз.

Хоча переважна більшість випадків не представляли загрози для життя і були викликані колоніями португальських корабликів (лат. Physalia physalis), число більш серйозних травм від менш поширених видів медуз також знаходиться на рівні вище середнього.

На думку деяких вчених, нашестя медуз може бути черговим наслідком зміни клімату і недавніх хвиль тепла в Австралії. Але це твердження є спірним через відсутність довгострокових даних, а ось те, як медузи дісталися до пляжів Квінсленда, цілком очевидно — їм допоміг надзвичайно сильний вітер і його напрямок.

Також більшість дослідників сходяться на думці, що популяції медуз позитивно реагують на ряд антропогенних змін, включаючи забруднення, надмірний вилов риби і підвищення температури води, бо все це знижує чисельність хижаків, які ними живляться, і конкурентних видів.

У той час як медузи іруканджі (лат. Carukia barnesi) можуть викликати багатогодинні болі і потенційні інсульти, число смертей в результаті їх укусу відносно невелика. До 2017 року в Квінсленді було зареєстровано лише два нещасних випадки зі смертельними наслідками, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я. Набагато більш небезпечні кубомедузи (лат. Cubozoa), які призвели до загибелі понад 70 людей по всій Австралії.

Навіть при тому, що немає ніякого певного способу передбачити майбутні смертельні випадки від поширення медуз, австралійські дослідники стурбовані тим, що їхня кількість може значно зрости.

«Ці укуси вказують на те, що з нашими океанами щось не так — і ми повинні звернути увагу», — сказала Ліза Гершвін з Національного наукового агентства Австралії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button