Авто

“Автомобільний вихлоп вбиває серце”: кардіологи знайшли нову причину інфаркту

Вчені виявили нову причину інфарктів і супутніх проблем з серцем. Як виявилося, частота серцевих нападів безпосередньо залежить від забруднення середовища автомобільними вихлопними газами.

Протягом 10 років (з 2005 по 2015 рік) дослідники збирали інформацію про ступінь забруднення повітря, а також архівували дані в рамках моніторингу стану повітря в німецькому Аугсбурзі, порівнюючи все це згодом з інформацією про нелетальні випадки серцевих нападів та інших захворювань серцево-судинної системи. У результаті був зроблений висновок про те, що постійний вплив крихітних частинок (в основному це азот, сажа і озон), які у великій кількості продукуються випускними системами транспортних засобів, надає прямий вплив на частоту випадків інфаркту.

«За попередніми даними, частинки з вихлопних газів можуть чинити несприятливий вплив на здоров’я людини через їх надзвичайно маленький розмір, а також підвищення площі контакту і здатність глибоко проникати в кров», – йдеться в дослідженні фахівців.

Подальші токсикологічні експертизи дозволили вченим отримати додаткові докази того, що зазначені ними частинки володіють більш високою токсичністю на одиницю своєї маси, ніж великі елементи забруднень. Зазначається, що такі частинки здатні досить швидко проникати в склад крові і всього за кілька годин провокувати серцевий напад.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button