Земля

Придуманий спосіб вирощувати будь-які рослини в холодних умовах

У 2019 році британські та австрійські вчені з’ясували, що поступове підвищення температури нашої планети може значно знизити врожайність деяких сільськогосподарських культур. Кліматичні зміни можуть особливо сильно вплинути на кукурудзу, тому було б добре, якби вона росла в як можна більшій кількості регіонів Землі. Проте ця рослина, як і багато інших сільськогосподарських культур, погано переносить низькі температури і в холодних умовах рідко радує великим урожаєм. Однак американські вчені насмілилися припустити, що посиливши у кукурудзи вироблення одного природного ферменту, можна навчити рослина виживати і давати великий урожай практично в будь-яких умовах.

Про ідею групи вчених під керівництвом професора Девіда Стерна було написано в науковому виданні Plant Biotechnology Journal. Вони довгий час вивчали роль природного ферменту рибулозобісфосфаткарбоксилаза (RuBisCO) в житті рослин і з’ясували одну цікаву деталь. Виявилося, що чим більше цього ферменту міститься в рослинах, тим більше вони ростуть і швидше розвиваються. Виходячи з цього у вчених виникло припущення, що змусивши кукурудзу виробляти більше цієї речовини, вони зможуть навчити її зростати навіть в холодних умовах.

Як прискорити ріст рослин?

Щоб перевірити, чи можна підвищити стійкість кукурудзи до холоду шляхом підвищення в ній концентрації RuBisCO, вчені провели експеримент. Шляхом редагування генів рослини вони створили сорт кукурудзи, який дійсно виробляє більше вищезазначеної речовини, ніж зазвичай. Створена рослина була посаджено поруч зі звичайною кукурудзою в контейнері зі змінною температурою. Спочатку рослини протягом трьох тижнів вирощувалися при 25 градусах Цельсія, але потім температуру на два тижні знизили до 14 градусів і знову підняли до початкового рівня.

Придуман способ выращивать любые растения в холодных условиях

Приблизно так повинен виглядати ідеальний качан кукурудзи

Вчені пояснили це тим, що таким чином вони відтворили умови, при яких кукурудза висаджується у відносно теплу погоду і переживає холодний період. Зазвичай, якщо кукурудза піддається таких температурних коливань, зростання рослини сильно сповільнюється і хорошу врожайність від неї чекати не доводиться. Однак, багатий ферментом RuBisCO сорт кукурудзи досить швидко відновився після перепаду температури і на відміну від контрольних рослин дав хороший урожай.

З цього випливає, що збільшивши концентрацію всього одного ферменту, вчені цілком можуть створити сорти рослин, які відмінно пристосовуються до холодних умов. Тільки от на даний момент вченим невідомо, які саме сільськогосподарські культури можна піддавати таким змінам. Для цього потрібно провести інші дослідження, тільки от автори роботи поки не збираються їх проводити, принаймні найближчим часом. Замість цього вони хочуть зробити так, щоб у холодних умовах кукурудза давала більш міцні качани, тому що отриманий результат влаштував їх не повністю.

Натхнення: https://hi-news.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button