Технології

Автономна домашня теплиця SmartFarm постачає рослини водою з повітря

Команда вчених з Національного університету Сінгапуру під керівництвом доцента Тан Суї Чінг розробила прототип парника, придатного для вирощування культур в місцевостях з недостатньою кількістю опадів. Це можливо тому, що SmartFarm вловлює вологу для поливу з повітря.

Автоматизований кімнатний парник поливає рослини водою, виробленої з повітря

Розробка являє собою невеликий контейнер з прозорого акрилу. Він складається з двох частин зсувна кришка оснащена електроприводами, які отримують живлення від сонячної батареї.

На дні парника розміщений ґрунт, в якому вирощується водяний шпинат, популярний в Південно-Східній Азії листовий овоч. У верхній частині контейнера закріплена панель з гідрогелем на основі міді. Цей матеріал є хорошим абсорбентом. У нічний час, коли верхня кришка відкрита, гідрогель ефективно поглинає водяну пару, що міститься в прохолодному повітрі.

На світанку по сигналу вбудованого таймера парник закривається, а сонце починає нагрівати гідрогель. Через це волога випаровується з матеріалу і конденсується на внутрішній стороні верхньої панелі контейнера. Протягом дня кришка періодично розсувається. Під час її переміщення скупчені краплі знімаються краями контейнера і стікають по стінках, потрапляючи в ґрунт.

Як заявляють учені, застосований гідрогель здатний поглинати рідину в кількості, яка в 300 разів перевищує його власну вагу. Протягом дня кожен грам матеріалу виділяє 2,24 грама води на годину.

Можливість застосування гідрогелю в парниках як засіб для контролю вологості була протестована раніше в рамках проведеного НАСА дослідницького проєкту HI-SEAS, метою якого була симуляція польоту людей на Марс. Причому встановлено, що отримується після випаровування з мідного гідрогелю вода придатна для пиття відповідно до стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Зараз команда з Національного університету Сінгапуру вивчає методи створення на базі своєї розробки великомасштабних проєктів. Передбачається, що такі автономні парники, об’єднані в багаторівневі конструкції, дозволять вирощувати овочеві культури в тому числі на дахах міських будинків.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments