Технології

Прототип смартфона Fujitsu розблокується морганням очима

Більшості смартфонів для розблокування потрібні паролі або певні дії, деякі розпізнають голос або, як iPhone 5S і Galaxy S5, відбитки пальців. Компанія Fujitsu пішла далі і представила технологію розпізнавання райдужної оболонки ока. Прототип смартфона з таким сканером був показаний на Всесвітньому мобільному конгресі.

1-03-03-2015-600-581

Розпізнавання райдужної оболонки – дуже ефективний спосіб безпечної біометричної ідентифікації. Її малюнок унікальний, як і відбитки пальців, і після дворічного віку практично не змінюється.

Для сканування використовується інфрачервоний світлодіод, а інфрачервона передня камера робить знімок райдужної оболонки. Цей знімок зберігається в пам’яті і використовується для подальшої ідентифікації. Система розпізнавання запрошує ці дані кожного разу, коли смартфон розблокується.

Найважливіше, що розпізнавання ірису може здійснюватися на звичайному відстані від ока до телефону. Так, у більшості систем захисту, де використовується сканування райдужної оболонки, відстань між сканером і оком не повинно перевищувати 4 см. Виробник також заявляє, що світло, що падає на очі, нешкідливе.

За словами представників компанії, використовувати технологію розпізнавання ірису в планшетника і смартфонах можна буде досить скоро. Fujitsu веде постійну науково-дослідну роботу в цьому напрямку. Якщо все йтиме за планом, то ґаджети з такими сканерами з’являться протягом року.

Під катом можна подивитися невеликий відеоролик.

http://youtu.be/JidCNq3Yq7w

Натхнення: onegadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button