Наука

Удари в груди у горил назвали сигналом про розміри тіла

Біологи виявили у самців горил зв’язок між піковою частотою звуку ударів в груди й розмірами тіла. Тварини з великою шириною спини мали нижчу частоту звуку удару. Удари в груди використовуються горилами для комунікацій між собою, тому вчені вважають, що за допомогою ударів в груди горили повідомляють родичам про свої габарити. Результати дослідження опубліковані в Scientific Reports.

Акустичні сигнали особливо важливі для видів, у яких розмір визначає бойові здібності й репродуктивний успіх. Зазвичай різниця у звучанні пов’язана з будовою тіла: об’ємом грудної клітини, місткістю легенів. Великі особини займають високу позицію в груповій ієрархії й мають більший репродуктивний успіх. Залежність відтворюваних звуків від розмірів тіла виявлена для макаків-резусів, американських бізонів, деяких видів оленів, а також великої панди.

Для горили удари в груди – дуже важливий акустичний сигнал для комунікацій з родичами. Горили живуть групами, що складаються з одного самця і декількох самок, що створює гостру конкуренцію між самцями. Самки можуть переходити між групами й вибирати партнера в залежності від його фенотипу. Біологи вже помітили, що самці горил частіше б’ють себе в груди в період еструсу у самок, що доводить важливість цього виду поведінки для між статевих відносин, при цьому відомо, що розміри тіла у горил корелюють з рангом, займаним самцями і їх репродуктивним успіхом.

Вчені з Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка під керівництвом Марти Роббінс (Martha M. Robbins) спільно з американськими колегами записали звуки 25 самців гірських горил (Gorilla beringei beringei), що видаються ними при ударі в груди. На аудіозаписах виміряли пікову частоту звуку, частоту ударів, тривалість і число ударів. За допомогою фотограмметрії дослідники визначили ширину спини тварин. Потім вивчили залежність пікової частоти звуку від величини тіла: виявилося, що у великих самців ця частота менша (p=0,048). При зміні маси тіла на величину одного стандартного відхилення пікова частота звуку знижувалася на 34,6 герца. Тривалість, число і частота ударів не показали значущої кореляції з розмірами тіла.

Частота звуку ударів в груди у горил — це важливий індикатор розміру особини: у більших самців частота нижче, ніж у дрібних. Дослідники вважають, що горили за допомогою ударів в груди показують суперникам і потенційним партнеркам свою силу, а також спілкуються між собою.

Горили близькі людині не тільки наявністю соціальних комунікацій, вони також вразливі перед людськими інфекціями.

Натхнення: nplus1.ru< / a


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button