Технології

Нові датчики можна друкувати прямо на шкірі людини

Вчені з Китаю представили метод друку датчиків прямо на шкірі людини. Для цього не потрібно нагрів або інші хворобливі процедури.

Дослідники пояснили, що зносостійкі датчики за останній час сильно еволюціонували – тепер від годин і електродів ми перейшли до гнучких пристроїв, які забезпечують набагато більш точні біометричні вимірювання. Тому міжнародна команда дослідників роздрукувала датчики безпосередньо на шкірі людини без нагрівання. Раніше для цього використовували температури 300 градусів за Цельсієм – їх пацієнт безболісно перенести не може.

Тому дослідники змінили формулу допоміжного шару, друкований матеріал і виявили, що тепер шкіру можна друкувати прямо на шкірі пацієнта. Допоміжний шар для друку при кімнатній температурі складається з пасти з полівінілового спирту, основного інгредієнта в масках для обличчя, карбонату кальцію, який складається з яєчної шкаралупи. Шар знижує шорсткість друкованої поверхні і дозволяє отримати ультратонкий шар металевих візерунків, який може гнутися і згинатися, зберігаючи при цьому електромеханічні можливості.

Датчики здатні точно і безперервно фіксувати температуру, вологість, рівень кисню в крові і пульс. Дослідники також об’єднали датчики на корпусі в мережу з можливістю бездротової передачі даних для відстеження комбінації сигналів у міру їх проходження.

Процес також є екологічно безпечним. Датчик залишається міцним в прохолодній воді протягом декількох днів. «Пристрій можна переробляти, оскільки видалення не зашкодить йому. Це особливо важливо для людей з чутливою шкірою, наприклад, літніх людей і немовлят. Пристрій корисний і не є додатковим тягарем для людини або навколишнього середовища ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button