Технології

3D-принтер – вирішення утилізації пластику

3D-принтер-printerГрупа ентузіастів, очолювана Джошуа Пірсом, розробила цікаву технологію перетворення побутового сміття в сировину для тривимірного друку. Нова розробка, якщо вона отримає широке розповсюдження, обіцяє справжню революцію у виробництві і просто домашньому господарстві.

Тривимірний друк набуває все більшого поширення. У продажу вже з’явилися 3D-принтери вартістю 500-1000 дол, що робить їх доступними для багатьох людей. Але хоч 3D-принтер і може надрукувати практично будь-яку пластикову річ, витратні матеріали поки що залишаються занадто дорогими. Так, кілограм пластикової нитки вартістю 25-50 дол – дорогувато для багатогодинного виготовлення набору пластикового посуду.

Студент Мічиганського технологічного університету Джошуа Пірс заявляє, що практично вирішив цю проблему. На своєму 3D-принтері він виготовляє майже все: від лабораторного обладнання, до корпусу безпечної бритви. Для того, щоб це “виробництво” було максимально дешевим, Пірс розробив пристрій, що здатний перетворювати на сировину для принтера різне пластикове сміття: порожні контейнери з-під молока, пластикові пляшки і т.п.

В якості основної сировини винахідник вибрав великі контейнери з-під молока, які користуються популярністю в США. Ці багатолітрові ємності можна знайти в будь-якому будинку, і найгірше, що їх досить складно утилізувати.

Спочатку Пірс з товаришами очищає контейнер від паперової етикетки, потім подрібнює його, наприклад в простому пристрої схожому на блендер. Після цього отриману пластикову стружку завантажують у саморобний пристрій, який плавить пластмасу і видавлює тонку пластикову нитку – бажану сировину для 3D-принтера. Досліди показали, що з 20 контейнерів з-під молока можна отримати близько 1 кілограма пластикової нитки.

Цікаво, що для перетворення сміття в корисну сировину знадобилося навіть менше енергії, ніж для промислової утилізації пластику. Більш того, для домашнього виробництва нитки потрібно всього близько 1/10 від електроенергії, яку витрачають на виготовлення покупної нитки. Це не дивно, адже пластикова пляшка фактично є готовим матеріалом, просто невідповідної форми.

Цікаве відео роботи 3D-принтера:

 [youtube]wOqSRzxq8ZA[/youtube]

Натхнення: http://rnd.cnews.ru

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button