Земля

Азотне забруднення ґрунту – невидимий ворог екосистем

Британські екологи стурбовані ситуацією, що погіршується навколо азотного забруднення ґрунтів, що несе в собі загрозу дикій природі. Консультант уряду з питань забруднення навколишнього середовища Клер Уітфілд повідомила, що основними джерелами надлишкового азоту є викиди сільського господарства, електростанції і автомобілі.

63501019674_450

Ґрунт, насичений азотом, не здатний підтримувати колишнє біорізноманіття. Азот являє собою серйозну загрозу біологічній різноманітності не тільки у Великобританії, але і по всій Європі. На думку експертів, ґрунти Великобританії в даний час відчувають «критичні азотні навантаження», що неодмінно позначиться на безлічі видів тварин, рослин, комах і птахів.

Читайте також: Нова біотехнологія дозволить обійтися без добрив

Пані Уітфілд вважає, що з часом ситуація буде лише погіршуватися, адже азот зберігається в грунті сотні і тисячі років, а людство «продовжує додавати в каструлю і збільшує сукупний вплив». Ситуація з азотним забрудненням складна всюди, але у Великобританії справи йдуть особливо поганенько. 2 місяці тому Європейська комісія почала судовий розгляд, звинувачуючи Великобританію в азотній безтурботності. І це при тому, що країна є загальновизнаним передовиком екологічного руху не тільки в Європі, але і у всьому світі. Клер Уітфілд сподівається, що її звернення буде почуто в уряді, а доводи виявляться досить переконливими, щоб британські можновладці взяли це питання під контроль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button