Земля

Археологи знайшли прихований район в стародавньому місті майя. Це виявилася особлива цитадель

Тікаль — найбільше місто майя, розташоване на території сучасної Гватемали. Археологи, які проводять розкопки в регіоні, виявили раніше невідоме городище. Результати дослідження публікує журнал Antiquity.

Дощ розповів про загибель майя

Вчені проводять розкопки руїн Тікаля, стародавнього міста майя на території сучасної Гватемали, з 1950-х років. Десятиліття, які археологи витратили на документування деталей кожної структури й каталогізацію кожного розкопаного об’єкта, не пройшли даром. Тікаль став одним з найбільш вивчених археологічних пам’яток у світі. Але недавнє відкриття змусило вчених у всьому світі задуматися, чи знають вони місто так добре, як думають. На території Тікаля виявили раніше невідоме городище, яке раніше брали за особливості рельєфу.

Колись давно Тікаль був головний містом регіону майя в політичному, економічному і військовому відношенні. Зараз від нього залишилися лише руїни, які вивчають десятки років. В рамках нового дослідження вони використовували лідар для вивчення місцевості з пагорбами дивної форми. Вважалося, що весь рельєф території створено природою, але, як виявилося, регіон спеціально спроєктували. Архітектура схожа на спорудження в Теотиуакане, найбільшому і самому могутньому місті в древній Америці.

Надано: Томас Гаррісон

Те, що спочатку вчені взяли за природні пагорби, насправді відповідає формі особливої ??цитаделі — області, яка схожа на імператорський палац в Теотиуакане. Археологи впевнені — це, без сумніву, показує, що між Тікаль і Теотиуакане був особливий зв’язок незалежно від того, хто, чому і навіщо побудував зменшену копію цитаделі.

За словами археологів, Тікаль і Теотіуакан — абсолютно різні міста. Тікаль, місто майя, був густонаселеним, але відносно невеликим за розміром – «можна було пройти від одного кінця королівства до іншого за день, може бути, два». При цьому, у Теотіуакана були всі ознаки імперії. Хоча мало що відомо про людей, які заснували Теотіуакан і управляли їм, ясно, що, як і римляни, їх вплив простягалося далеко за межі їх столичного центру: свідоцтва показують, що вони сформували й колонізували незліченні громади за сотні кілометрів від нього.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button