Земля

Механізм шостого масового вимирання тварин вже запущений людьми

“Швидкість, з якою сьогодні вимирають птахи, ссавці і земноводні, дозволяє говорити про шосте масове вимирання в історії Землі“, — вважають автори провідного наукового журналу Nature. Попередні п’ять вимирань були викликані природними катаклізмами: ударами метеоритів, діяльністю вулканів та іншими катастрофами.


Значне збільшення кількості людей на Землі і зростаючий попит на ресурси посилюють негативний вплив людства на природний світ.

На сьогоднішній день 25% всіх ссавців і 13% птахів знаходяться під загрозою зникнення через надмірне полювання, браконьєрство, забруднення, втрати середовища існування, виникнення інвазивних видів і інших проблем, спричинених людьми.

Зрозуміло, масове вимирання видів не пройде непоміченим і для самого людства. Втрата біорізноманіття завадить людям отримувати звичну вигоду від живої природи.

Автори іншої наукової статті відзначають, що вимирання почалося, коли людство ледь розселилося по Землі. За останні 3000 років планета втратила половину великих ссавців і 15% птахів.

Дослідники відзначають, що у людей все ще залишається шанс зупинити вимирання, але для цього доведеться різко змінити звичний спосіб життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button