Наука

Бактерія змогла очистити стічні води від сполук азоту та фосфору

Дотепер, щоб очистити воду від азоту і фосфору, її пропускали через два реактори з бактеріями. Вчені відкрили штам мікроорганізмів, який може переробити і азотні і фосфорні з'єднання.

Вчені з’ясували, що не так давно виявлений вид бактерій здатний видалити з води відразу два типи забруднювачів, що містять атоми азоту і фосфору.

Бактерія змогла очистити стічні води від сполук азоту та фосфору
Image from Pixabay

Сьогодні в очисних спорудах для видалення іонів амонію і фосфат-аніонів з води використовують два різних типи бактерій. Таким чином процес очищення від домішок ділиться на два етапи. Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що бактерія роду Thauera sp., відкрита порівняно недавно, здатна очищати воду одночасно від азоту і фосфору.

Мікроорганізм виявили на станції очистки стічних вод в Сінгапурі після того, як фахівці зафіксували там несподівано низькі рівні фосфатів і солей амонію в аеробних резервуарах. Нову бактерію досліджували і виявилося, що вона може харчуватися сполуками і азоту, і фосфору. З’ясувалося, що організм належить до роду Thauera sp. і являє собою штам SND5.

Тепер вчені сподіваються, що станції зможуть ефективно і швидко очищати стічні води за допомогою одного реактора з бактеріями. Використання цього штаму може значно знизити споживання електроенергії. Це пов’язано з тим, що бактерії Thauera sp. SND5 мають відносно низьку потребу в кисні, тому стічні води не потрібно так ретельно аерувати.

Крім того, при роботі існуючих реакторів в навколишнє середовище потрапляє парниковий газ – закис азоту, який утворюється в результаті життєдіяльності мікроорганізмів. Новий вид бактерій виділяє в атмосферу безпечний молекулярний азот.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button