Наука

У хоботі слонів виявили неймовірну кількість нервових закінчень

Вчені вивчали нервові закінчення в хоботах слонів і несподівано для всіх виявили, що ці органи насправді неймовірно чутливі.

Image by Michael Siebert from Pixabay

Дослідники з Бернштейнівського центру обчислювальної нейробіології (Німеччина) в ході своєї роботи препарували голови трьох азіатських слонів (Elephas maximus) і п’яти африканських слонів (Loxodonta africana). Не переживайте, фахівці не мучили тварин заради дослідження – все слони жили в зоопарках і померли або своєю смертю від природних причин, або були приспані через серйозні проблеми зі здоров’ям.

Проводити процедуру розтину досить складно, оскільки голова одного слона разом з хоботом важить близько 600 кілограмів, так що для препарування необхідно спеціальне обладнання. Тому проводяться такого роду дослідження вкрай рідко.

Німецькі фахівці хотіли краще розглянути трійчастий нерв (трійчастий вузол) слонів — цей пучок нервів розташовується в черепі тварини і відповідає за чутливість хобота і морди. В голові кожного слона розташовується по два таких пучки.

Дослідники виявили, що трійчастий нерв слона важить 50 грамів, і це дійсно дуже велике значення, оскільки, наприклад, сітківка ока людини важить всього лише 0,3 грама. Під час детального вивчення нерва дослідники нарахували близько 400 тисяч нейронів в головному нерві, що виходить з трійчастого вузла. Ця кількість в кілька разів перевищила очікування дослідників.

Крім того, кількість нейронів в потрійному нерві слонів практично відповідає кількості нейронів в їх зоровому нерві. До слова, зазвичай зоровий нерв має набагато більше нейронів, ніж так звані «дотикові» нерви.

Команда також виявила, що нерв в хоботі, пов’язаний з дотиком, був в три рази товстіший від зорового нерва. Дослідники пояснили, що ця товщина вказує на величезну кількість інформації, яку хобот слона передає в мозок. Це дивовижне відкриття свідчить про те, що хоботи слонів насправді набагато чутливіші, ніж вважалося раніше, і можуть навіть претендувати на звання найчутливішого органу у всьому тваринному світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button