Людина

Бактерії людини запрограмовані на знищення її здоров’я в старості

Факт: в тілі людини знаходиться величезна кількість бактерій, що в 10 разів перевищує кількість клітин самого організму. А нещодавно вчені з’ясували, що ці мікроби в ході еволюції виробили механізм, запрограмований на знищення людей похилого віку. Найцікавіше, що вони ж сприяють збільшенню тривалості дитинства і вивільненню ресурсів для дітей, регулюючи таким чином виживання людей.

05-01-15-foto-600x401-1

Мікробіоми, що живуть в межах людського організму, впливають на масу тіла, настрій і навіть когнітивні функції. А завдяки останнім дослідженням стало відомо, що вони причетні і до процесу старіння. Яскравий тому приклад – бактерії Helicobacter pylori, що живуть у кишечнику десятки років, не завдаючи шкоди людині. Але іноді Хелікобартер стають винуватцями виразкового захворювання або раку шлунка. Причому, чим старша людина – тим вищий ризик.

[ads2] Це дало біологам привід припустити, що мікроби контролюють баланс популяції, підтримуючи життя в молодому організмі, і руйнуючи здоров’я старіючого. Це підтвердило і математичне моделювання, побудоване на симуляції стародавнього товариства мисливців-збирачів.

В рамках моделі фахівці задали максимальну тривалість життя сучасних людей (до 120 років) і згрупували людей в три підгрупи – молодь, люди репродуктивного віку і люди старшого репродуктивного віку. Далі вчені відтворили модель того, як змінювалася популяція людей в плані народжуваності і смертності.

Читайте також: Бактерії в шлунку впливають на нашу психіку

Щоб виявити ефект впливу бактерій, в систему моделювання ввели різні бактеріальні фактори. Приміром, активувалася бактерія Shigella, що викликає отруєння і іноді вбиває дітей, що провокувало знищення популяції. Якщо вводилася бактерія H. pylori, пов’язана з негативним ефектом в літньому віці, популяція підтримувалася стабільно (молодь процвітала, а люди похилого віку вмирали). А ось відсутність бактерії H. pylori призводило до зростання числа людей похилого віку і, відповідно, до занепаду суспільства.

Натхнення: heart4life.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button