Людина

Наука довела, що можна встати не з тієї ноги

Ми дійсно можемо вставати не з тієї ноги, як показало дослідження. Люди, які знаходяться в поганому настрої з ранку, цілий день стикаються з поганими думками, навіть у тому випадку, якщо нічого жахливого не відбувається.


Словосполучення встати не з тієї ноги має під собою наукове обґрунтування, як показало дослідження. Люди, у яких з раннього ранку відзначається поганий настрій, цілий день мучаться від негативних думок. Ті з нас, хто не чекає від майбутнього дня нічого доброго, згодом демонструють найгірший функціонал мозку, оскільки ефект стресу позначається на роботі цього органу навіть у тому випадку, якщо в реальності навколо не відбувається нічого поганого. Стрес знижує обсяг робочої пам’яті мозку, через що нам буває складніше на чомусь зосередитися, а ймовірність помилок зростає.

Втім, це може бути також наслідком занепокоєнь увечері напередодні. Дослідники вважають, що отримані ними результати можуть допомогти людині розслаблятися вранці для того, щоб зробити більш або менш пристойним весь день. Вчені з Університету Пенсільванії зробили свої висновки на основі спостережень за 240 дорослими людьми. Всіх їх просили оцінювати рівень стресу протягом дня. Вони також повинні були пройти через тести на оцінку робочої пам’яті, що дозволяє їм засвоювати і зберігати інформацію навіть в тому випадку, якщо людину відволікають.

Люди, які перебували в стресовому стані з ранку пізніше протягом дня гірше справлялися з виконанням тестів на робочу пам’ять. На думку вчених, негативний настрій з ранку забезпечує настрій на весь день. Якщо нам здається, що цей день буде стресовим, то ми відчуємо вплив стресу, хоча нічого, що його викликає може в реальності і не відбутися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button