Людина

Смайлики в листуванні роблять людей дурнішими

Було науково доведено, що чим більше ви посміхаєтеся, тим більшій кількості людей ви подобаєтеся, однак, згідно з новим дослідженням, це зовсім не означає, що зі смайлами та іншими емодзі справа йде так само.


Посміхайтеся — це всіх дратує

Дослідники з Амстердамського університету, Хайфського університету та Університету Бен-Гуріона в Ізраїлі виявили, що використання смайликів в офіційних ділових листуваннях може призвести до того, що колеги і клієнти автора такого листа, вважатимуть його недалеким.

«Наші дані свідчать про те, що всупереч тому, як діє на людей посмішка, смайлики не підвищують теплоту сприйняття людини, а навпаки — викликають сумніви в його компетентності, — говорить доктор Елла Гліксон з Університету Бен-Гуріона. — В офіційних ділових листах смайлик — це не посмішка».

Як проводилося дослідження?

У рамках дослідження, опублікованого в журналі Social Psychological and Personality Science під заголовком The Dark Side of Smiley, було опитано 549 учасників з 29 різних країн. Учасники читали робочі електронні листи від невідомих їм людей і оцінювали компетентність і загальне сприйняття їх відправника. При цьому деякі листи містили смайлики та інші emoji, а інші — ні. Результат показав, що, всупереч дії звичайної посмішки, смайлики не мали позитивного впливу на сприйняття людини при листуванні по мережі.

Чоловіки смайлики не ставлять

Фактично дослідники виявили, що смайлики, навпаки, негативно впливають на сприйняття мережевого співрозмовника або кореспондента, принаймні, у діловому листуванні. Експеримент також показав, що авторство листів зі смайликами швидше приписувалося жінкам, хоча насправді листи могли бути написані чоловіками.

Гліксон додає, що, хоча «люди схильні припускати, що смайлик є віртуальною посмішкою, але результати цього дослідження показують, що на роботі все сприймається зовсім по-іншому, принаймні , при первинному спілкуванні.

Без посмішки стане всім світліше

Таким чином, в листуванні, особливо з незнайомими або малознайомими людьми, слід уникати смайликів, наявність яких у листі може негативно позначитися на вашому діловому іміджі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть