Технології

Бактерії золотошукачі

zoloto-bakteriaВидобувати золото люди навчилися вже давно. Золотодобувні шахти, рудники, артілі старателів – все це спрямовано на видобуток золота. А якщо золото знаходиться у вигляді дрібних частинок в рідині, як його можна виділити? До недавнього часу відповідь була однозначною – ні. Але нещодавно вчені виявили бактерії, для яких золото є токсичною речовиною і вони ізолюють його в розчинах. Золотошукачем виявилися бактерії Delftia acidovarans.
Вчені, яка зробили це відкриття, мають намір продовжувати дослідження і навчитися за допомогою бактерій добувати благородний метал. Ці живі істоти були виявлені в Австралії в золотоносних шахтах близько 10 років тому. Вони є представниками двох видів бактерій – Cupriavidus metallidurans і Delftia acidovarans.

Бактерії Cupriavidus metallidurans мають здатність виділяти золото з розчину і накопичувати його всередині свого організму. Інший вид бактерій, Delftia, acidovarans теж здатні акумульовувати золото у вигляді наночастинок, але на відміну від першого виду, благородний метал вони накопичують не у своєму організмі.

Вченим вдалося виділити гени, які беруть участь у виділенні золота бактеріями Delftia acidovarans. Коли бактерії цього виду позбавили виділених генів, вони не змогли ізольовувати небезпечне для них золото, і їх колонії загинули. Після того, як дослідникам вдалося визначити гени, відповідальні за виділення золота з розчину, була визначена і речовина, яка використовувалося бактеріями для виділення благородного металу. Її назвали дельфтібактін (delftibactin). Вчені бажають використовувати бактерійї Delftia acidovarans для видобутку золота з відпрацьованих порід.

Золото, здобуте бактеріями, нічим не відрізняється від самородного, і може бути використане для ювелірної промисловості, технологічних процесів, протезування зубів.

Натхнення: http://ecos.org.ua

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button