Здоров'я

Банани допоможуть вилікувати грип, гепатит та СНІД

Американські вчені з Університету Мічигану створили «чудодійні ліки» з бананів, які здатне вбивати широкий спектр вірусів, у тому числі віруси гепатиту, грипу і СНІДу. Фахівці сподіваються, що нові ліки стануть поширеним антиретровірусним засобом, який зможе захистити людство від деяких з найбільш жорстоких хвороб.

7251c1c3838a75c8e53cc26bec3d7749

Ключовим елементом нового препарату є білок, який міститься в бананах – лектин, або BanLec. Цей білок був вперше виявлений п’ять років тому і сьогодні розглядається як потенційний метод лікування СНІДу. Якщо раніше використання даного білка викликало неприємні побічні ефекти, то тепер вчені створили нову версію білка BanLec, який може боротися з вірусами, не викликаючи небажаного роздратування і запалення.

BanLec працює, чіпляється за молекули цукру, знайдені на поверхні деяких з найбільш небезпечних вірусів у світі. Після того, як препарат захопив молекули вірусу, вони знешкоджуються і легко можуть бути утилізовані імунною системою організму.

У тестах на мишах нова форма білка BanLec, звана H84T, зупинила зараження грипом без яких-небудь побічних ефектів. Новий варіант білка також показав відмінні результати в лабораторії, знищивши в тканинах і зразках крові віруси СНДу, гепатиту С та грипу. Дослідники вважають, що препарат може працювати навіть з вірусом Ебола, так як і всі з цих вірусів мають подібні молекули цукру, які BanLec захоплює. Проте експерти попереджають, що регулярне вживання бананів не буде робити той же сприятливий ефект, так як білок лектин являє собою модифіковану версію хімічної сполуки, що міститься в бананах.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button