Людина

Пасивне куріння може зруйнувати зуби дитини

Курці повинні якомога швидше позбутися шкідливої звички, так як нове дослідження вчених з Японії показало, що вплив пасивного куріння пов’язане з підвищеним ризиком розвитку карієсу у маленьких дітей. Хоча отримані висновки не можуть встановити причинно-наслідковий зв’язок, вони підтримують заходи громадського здоров’я та клінічних втручань з метою зменшити вплив пасивного куріння.

d91128fc1947b0526325f333d81285ff

У той час як встановлені методи профілактики карієсу у маленьких дітей обмежені зменшенням споживання цукру, прийомом різних добавок і покриття зубів фторидом, нове дослідження показало зв’язок між пасивним курінням і карієсом. Але до цих пір неясно, чи буде зменшення пасивного куріння серед дітей сприяти профілактиці карієсу.

Рівень дитячого карієсу в розвинених країнах на сьогоднішній день залишається високим, і 20,5% дітей у віці від 2 до 5 років в США і 25% дітей у віці 3 років в Японії страждають від цієї недуги. Дослідники з Японії вирішили дізнатися, як куріння під час вагітності і вплив побутового диму на дітей у віці 4 місяців буде впливати на ризик розвитку карієсу у молочних зубах. Результати показали, що, порівняно з сім’єю, де ніхто не курив, вплив тютюнового диму на дітей 4-місячного віку підвищувало ризик розвитку карієсу приблизно в 2 рази, в той час як паління матері в період вагітності не було статистично значущим.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button