Земля

Чому не можна нагодувати весь світ цвіркунами?

На Заході ідея поїдання комах в останні роки отримала практично культовий статус. Особливо популярні цвіркуни. Нібито ними можна нагодувати всіх голодуючих і попутно зцілити тих, хто страждає від зайвої ваги. Але цвіркуни, як і “цариця полів – кукурудза”, не вирішать наші проблеми.

17-04-15-foto-600x399-1

Про це гутарать в США

Сучасне суспільство споживання вимагає “чудо-продуктів”. Щороку з’являється натуральний і притому чудодійний товар, щось на зразок панацеї. Якщо народжується більш довгостроковий тренд, то новинка знаходить культовий статус і знаходить постійних шанувальників. Через якийсь час мода на продукт повертається, що дозволяє знову і знову монетизувати спрагу простих рішень.

В Америці ферми з розведення комах налагодили промислове виробництво. Укладаються договори про поставки сушених і смажених коників, цвіркунів, мурашок і навіть скорпіонів в привабливій упаковці прямо на стіл до любителів здорового та інноваційного харчування. Нове – це добре забуте старе, адже комах із задоволенням наминали і наші далекі предки. Крім того, в Азії такі страви є невід’ємною частиною традиційної кулінарії.

[ads2] Цвіркуни і чарівництво

Чому стільки інтересу до цвіркунів? Ці комахи, якщо послухати прихильників хрусткого хітину, працюють за принципом торсіонного рушія: створюють енергію з нічого. Ну, тобто, якась їжа їм потрібна, наприклад столові відходи. А в результаті чарівним чином створюється величезна маса високоякісного білка – смачного і корисного.

Дослідження вчених з Університету Каліфорнії, опубліковане в журналі PLOS ONE, розставляє крапки над i:

“Всі говорять про те, що цвіркуни та інші комахи – це їжа майбутнього, так як трансформація корму відбувається в набагато більшому обсязі, ніж у худоби. Але немає достатньої кількості інформації, що підтверджує таку заяву, а наша стаття демонструє, що все набагато складніше “.

З “Вікіпедії”: “Цвіркуни харчуються в основному рослинами, але можуть поїдати інших дрібних безхребетних і м’які тканини з трупів, в тому числі здатні до канібалізму (дорослі поїдають кладки і молодняк)”. Трупами комах годувати, звичайно, поки ніхто не збирається, тому в дослідженні розглядається питання конвертації в протеїн рослинної їжі.

Раніше ООН опублікувала доповідь, згідно якій коровам потрібно в шість разів більше їжі, щоб наростити ту ж кількість їстівного протеїну, що виробляють цвіркуни. Свині і кури програють комахам в два рази. Ці дані в Університеті Каліфорнії піддають сумніву.

Вступ до доповіді “Edible insects – Future prospects for food and feed security”

“Згідно багатьом прогнозам до 2050 р населення Землі досягне 9 мільярдів людей. Для того щоб прогодувати таку кількість людей, поточний обсяг виробництва продовольства повинен збільшитися майже в два рази. Площа територій, придатних для ведення сільського господарства, стрімко скорочується. Темпи промислового вилову риби в світових океанах вже досягли дуже високих значень. Проблема зміни клімату і брак чистої питної води можуть мати серйозні негативні наслідки для продовольчої індустрії. Сьогодні в світі майже 1 мільярд людина страждає від хронічного недоїдання. Для того щоб спробувати вирішити проблему продовольчої кризи, ми повинні переглянути наші колишні джерела продовольства і способи їх виробництва. Ми повинні знайти нові джерела для виробництва їжі.

Їстівні комахи завжди були частиною раціону людини. Проте у ряді країн склалося певна відраза до їх вживання в їжу. Велика частина їстівних комах зосереджена в лісових масивах. Проте останнім часом у багатьох країнах відзначено створення програм з масового розведення комах. Ми вважаємо, що вживання комах в їжу дозволить з’єднати традиційні знання і сучасну науку, причому як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються “.

Читайте також: 

І ще одна проблема: для того щоб цвіркуни росли досить швидко, їх доводиться годувати високоякісною рослинною сировиною. У багатьох регіонах пропонується використовувати комах як дешевшу і менш витратну альтернативу худобі, але ця ідея не спрацює. Цвіркуни, що харчуються чим попало, навіть не виростають до необхідних “комерційних” розмірів. Іншими словами, масштабне виробництво “цвіркунового” протеїну пов’язане з тими ж проблемами, що і вирощування корів або свиней.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button