Земля

Бджоляр виявив бджолу-мутанта

Оглядаючи свої вулики, бджоляр Йозеф Згуржинські виявив щось дуже незвичайне. У той час як у всіх інших бджіл у вулику були звичайні чорні очі, в одної комахи була пара кремово-жовтих очей, які неможливо було не помітити.

І це ще не все. Коли Згуржинські придивився, він зрозумів, що очі бджоли не лише бляклі, але і незвичайно великі. Фактично, вони виглядали як очі-радари, типові для самців медоносних бджіл або трутнів, незважаючи на те, що інша частина бджоли – черевце, жало і крила – явно були жіночими.

«Я вирощую бджіл з 1976 року, і вперше бачу щось подібне», – говорить Згуржинські, який тримає близько шести мільйонів бджіл в Country Barn Farm на північ від Піттсбурга, штат Пенсільванія.

На щастя, в той день Згуржинські супроводжувала фотограф на ім’я Анні О’Ніл , яка майже годину документувала дивну бджілку.

Після цього Згуржинські відправив кілька знімків Девіду Тарпі, фахівцю з бджіл з Університету штату Північна Кароліна.

У жовтоочої бджоли є так званий гінандроморфізм, в якому присутні риси обох статей, але не рівномірно.

Тарпі підтвердив підозри бджоляра. Мало того, що у дивної бджоли була генетична мутація, яка впливає на пігментацію очей і, ймовірно, робить бджіл сліпими – що саме по собі досить рідкісне захворювання, – але бджола також була гінандроморфом, організмом, який має як жіночі, так і чоловічі риси.

Навіть у досліджених видів гінандроморфія надзвичайно рідкісна…

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button