Земля

Потепління клімату посилює мутації геному у одноклітинних і багатоклітинних

Потепління клімату може призвести до того, що мутації будуть мати більш серйозні наслідки для здоров’я одноклітинних і багатоклітинних організмів: зростання глобальних температур згубно впливає на функцію білка.

Природне середовище трансформується швидше через триваючі змін клімату. Це створює нові умови життя для багатьох видів.

“У довгостроковій перспективі організми повинні будуть генетично адаптуватися до цих швидких змін навколишнього середовища: в іншому випадку вони можуть вимерти. Ця адаптація може відбуватися за допомогою мутацій, що викликають зміни в геномі, які вигідні в нових умовах. Але дуже часто мутації мають негативні наслідки для людини, яка їх несе”, – говорить Девід Бергер, співробітник кафедри екології та генетики Уппсальского університету

У новому дослідженні теоретичні моделі функціонування білків були об’єднані з результатами експериментів, які порівнюють ефекти мутацій у різних форм життя в різноманітних середовищах існування.

Дослідники експериментували на жуках, у яких вже з’явилися нові мутації, а також аналізували результати попередніх аналогічних досліджень: наприклад, з дріжджами, бактеріями і вірусами або з багатоклітинними організмами, де вивчали круглих черв’яків і хрест-салат. Об’єднавши всю цю інформацію, дослідники змогли з’ясувати, як організми жили в різних середовищах до і після появи мутацій.

Перш за все, мета полягала в тому, щоб з’ясувати, чи викликають умови навколишнього середовища різного роду шкідливі ефекти мутацій. Вони маніпулювали температурою, щоб з’ясувати при якому рівні це гіпотетично може статися.

Дослідження показує, якщо температура підвищиться на 2-4 ° С, шкідливі наслідки нових мутацій у тропічних видів подвояться.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button