Технології

У Європі почнуть продавати заморожену рибну продукцію, вирощену в лабораторії

Найбільша в Європі компанія заморожених продуктів Nomad Foods у співпраці з американською компанією BlueNalu працюють над проєктом створення морепродуктів, вирощених з клітин в лабораторіях.

В інтерв’ю Reuters Nomad Foods зазначає, що мета проєкту – комерціалізація морепродуктів, вирощених на клітинних культурах, для задоволення зростаючого попиту і підтримки зусиль щодо забезпечення стійкості рибних запасів планети.

Європа є найбільшим імпортером морепродуктів у світі, а її громадяни споживають більш ніж в три рази більше, ніж виробляють, згідно зі звітом Європейського Союзу «Блакитна економіка».

Щоб задовольнити попит споживачів, BlueNalu працювали над технологією, яка дозволила б вирощувати в лабораторіях рибу, так само як це роблять з м’ясом. Рибні клітини, ізольовані від м’язової, жирової та сполучної тканини, живлять спеціальним розчином, який дозволяє їм рости й розмножуватися. Після того як їх збирають з контейнерів, їх формують в порції різних морепродуктів.

Компанія Nomad Foods, говорить про те, що їх угода з BlueNalu являє собою «першу у своєму роді в Європі угоду між компанією з виробництва споживчих товарів і компанією з вирощування морепродуктів на клітинному рівні». Ймовірно, в Європі вже незабаром можна буде купити продукцію двох фірм в місцевих супермаркетах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button