Технології

З’явилася паперова батарея, яка починає працювати від води, а потім розкладається

З’явилася батарейка з паперу, яка активується водою і розкладається після утилізації. Вона зарядила будильник з рідкокристалічним дисплеєм.

Акумулятор Empa розробили вчені зі швейцарського інституту. Батарея призначена для використання, наприклад, в датчиках навколишнього середовища і одноразових медичних діагностичних пристроях.

Кожна клітинка Empa розміром 1 см.кв, а її паперова основа просякнута хлоридом натрію (кухонною сіллю). На одному кінці є воскове покриття, до якого прикріплені два дроти.

На одну сторону паперу нанесені чорнила, що містять графітові пластівці – вони працюють як катод. На іншій стороні чорнило з цинковим порошком – це анод.

Далі чорнило з обох сторін покривають ще одним шаром фарби з вмістом графітових пластівців і сажі — вона з’єднує катод і анод з двома проводами на одному кінці.

Якщо нанести на батарею трохи води, то вона розчиняє в папері сіль і вивільняє заряджені іони. Коли ці іони починають мігрувати через мокрий шар паперу на іншу сторону пластинки, вони викликають окислення цинку в аноді, вивільняючи електрони

В результаті ці окислювально-відновні реакції генерують електричний струм, який можна використовувати для живлення зовнішнього електричного пристрою.

В ході лабораторних випробувань двоелементна версія батареї успішно змогла живити невеликий будильник з РК-дисплеєм.

Всього двох крапель води достатньо, щоб активувати один елемент протягом 20 сек. Напруга на батареї досягало 1,2 вольта. Продуктивність елемента значно знизилася через годину – у міру висихання паперу, – хоча він міг підтримувати робочу напругу 0,5 вольта протягом наступної години, після того, як на нього нанесли ще дві краплі води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button