Людина

Безалкогольні напої при сильних навантаженнях в спеку провокують проблеми з нирками

Вчені дізналися, що безалкогольні напої, які випиваються людиною при сильних навантаженнях під час спеки провокують розвиток хвороб нирок. Експеримент проводився за участю добровольців в лабораторних умовах, наближених до літньої спеки під час сільськогосподарських робіт.

Згідно з новим дослідженням учених з Університету Буфало в Нью-Йорку, пиття безалкогольних напоїв (вода, солодка газована вода, кава) під час фізичних навантажень на спеці здатне спровокувати різні захворювання нирок. Група експертів вивчила здорових дорослих в лабораторному середовищі, що імітує роботу на сільськогосподарській ділянці в спекотний день. Добровольці завершили годинний цикл вправ, що складається з 30-хвилинного тренування на біговій доріжці, за якою слідували три п’ятихвилинних вправи на підйом, спритність і силу. Після цього вони відпочивали 15 хвилин і випивали напої з високим вмістом фруктози, кофеїну або чистої води. Далі подібний цикл повторювався ще 3 рази протягом 7 днів. Кожного респондента обстежили до і через добу після щоденних випробувань.

Дослідники виявили в крові учасників, питущих безалкогольні напої, маркери ушкодження нирок — високі рівні креатиніну і низьку швидкість клубочкової фільтрації. У тих, хто пив під час випробувань звичайну воду, подібних змін не відбулося. Крім того, у добровольців, які пили для втамування спраги будь-який напій, крім води, не спостерігалися ознаки регідратації, зате проявлялися симптоми зневоднення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button