Екологія

Вчені: Штучний фотосинтез сповільнить темпи глобального потепління

Світові вчені прийшли до висновку, що штучний фотосинтез зможе уповільнити темпи глобального потепління. Для застосування нової технології, яка, швидше за все, виявиться більш ефективною, ніж природні процеси, потрібні великі інвестиції.

 

Фахівці з усього світу спантеличені головною проблемою людства на сьогодні — глобальним потеплінням. Міжурядова група експертів зі зміни клімату вже порахувала, що для збереження потепління нижче 2 градусів за Цельсієм до 2050 року в атмосферу повинні потрапити не більше 1100 гігатонн CO2. Для досягнення мети в 1,5 градуси — менш як 400 гігатонн, а для зупинки — викидів CO2 повинні і зовсім впасти до нуля в 2050 році. Попри бажаний сценарій розвитку ситуації, щорічно в атмосферу потрапляє приблизно 42 гігатонн CO2, що неминуче веде до прискорення темпів глобального потепління.

Вчені стверджують, що уповільнити темпи глобального потепління може фотосинтез, завдяки якому CO2 поглинається рослинами і переробляється в інші, менш шкідливі, а часом і практичні з’єднання. Хоч уявна простота і очевидність розв’язання проблеми з кліматом, та для досягнення необхідних обсягів фотосинтезу потрібно засадити біомасою і лісами величезну площу, порівнянну за розмірами з континентальною Європою до Уралу. Альтернативу природному процесу запропонували співробітники Інституту сонячного палива HZB і Гейдельберзького університету, які стверджують, що штучний фотосинтез здатний в рази ефективніше пов’язувати CO2, що дозволить сповільнити темпи глобального потепління до необхідного терміну.

Крім того, плюсом штучного фотосинтезу є і набагато менша площа посадки матеріалу, яка в такому випадку буде порівнянна не з Європою, а лише з німецьким Бранденбургом. Крім того, тут можна не брати до уваги наявність або відсутність води, як для звичайних рослин, і не боятися впливу спеки. У новій технології крім переваг є й істотні мінуси. Річ у тому, що поки експерти не знають напевно, наскільки довговічними будуть такі модулі, як будуть поводитися при тривалій експлуатації. Також для удосконалення модулів штучного фотосинтезу потрібні великі інвестиції і близько 650 млрд євро в рік виключно на їх утримання.

Кнопка «Наверх»
Закрыть