Технології

Безлопатеві вітряні турбіни зможуть виробляти електрику без обертання

Вчені продовжують пошуки найбільш ефективного способу отримання вітряної енергії. Творці незвичайного стартапу з Іспанії запропонували в якості джерела використовувати тремтячі стовпи. В результаті дії вітру вони приходять в рух, подібно багатьом будівлям.
c1ecd265c5bc9deabf79e872d438b361

В турбінах встановлені спеціальні магніти, які забезпечують максимальні коливання стовпів, незалежно від сили вітру. Потім вібрація з допомогою генератора перетворюється в електрику.

Читайте також: 

Отримана енергія на 40 % дешевше тієї, що виробляють «класичні» вітряки, оскільки їх лопаті досить дорогі у виготовленні, так і в самих вітряках знаходиться багато рухомих частин. Однак поки відмовлятися від них ніхто не збирається, так як вони виробляють енергії все ж на 30 % більше в порівнянні з «новачком».

Стовпоподібні вітряки по конструкції набагато простіше і їх дизайн дозволяє встановити в певному просторі набагато більше турбін, ніж лопатевих генераторів. До випуску вже готова 12,5 метрова модель, яка надійде в продаж у наступному році. Серійний випуск передбачається почати через три роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button