Технології

Супутники Starlink 2.0 стануть “невидимими”: їх не можна засікти неозброєним поглядом

Міжнародний астрономічний союз підтримав оновлення, для супутників Starlink. Їх назвали прикладом “корпоративної цивільної відповідальності”.

SpaceX розповіла про свіжі оновлення супутників Starlink 2.0. За словами представників компанії, вони зменшать перешкоди для світової астрономічної спільноти.

Тепер супутники будуть відбивати сонячне світло, поки обертаються навколо Землі. Якщо ефективність буде відповідати заявленій, вони зроблять супутники “невидимими неозброєним оком, коли вони знаходяться на стандартній робочій висоті”.

SpaceX розробила спеціальну дзеркальну плівку для супутників Starlink 2.0. Вона зменшить яскравість відбиття в десять разів.

Компанія також заявляє, що буде використовувати темніші матеріали, щоб зробити поверхню менш відбивною. Для Starlink 2.0 він буде використовувати чорну фарбу з низькою відбивною здатністю для компонентів, які не можуть бути покриті дзеркальною плівкою.

Раніше супутники Starlink вже зробили негативний вплив на світове астрономічне співтовариство. Як розповіла в недавньому інтерв’ю IE Саманта Лоулер, астроном з Університету Реджайни в Канаді, вченим доводиться займатися наукою менше і набагато складніше.

“Такий же обсяг наукових досліджень обходиться платникам податків дорожче через дії приватної компанії”, – зазначила Лоулер, яка провела відповідне дослідження.

Тепер SpaceX випустила загальнодоступний документ, в якому розповіла, як планує зменшити вплив інтернет-супутників на астрономічне співтовариство. Нові заходи особливо важливі з урахуванням нещодавньої заяви генерального директора SpaceX Ілона Маска. Протягом 18 місяців компанія запустить понад 4 200 супутників Starlink, що становить дві третини всіх активних супутників. Зараз приблизно 2 300 супутників знаходяться на орбіті, і SpaceX має дозвіл на запуск ще 30 000.

Центр захисту неба від перешкод супутникових сузір’їв (iau CPS) Міжнародного астрономічного союзу, організований для боротьби зі Starlink та іншими мегасузір’ями, схвалив оновлення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button